בלוג

ההבדל בין אקווריום מים מלוחים ומתוקים

  |   טיפים לרכישה   |   No comment

תכנון והקמת אקווריום אינו דבר של מה בכך, רק מומחים בעלי ניסיון רב יכולים לסייע לכם לבנות אקווריום אסתטי ופרקטי המותאם לצרכים הייחודיים שלכם ולסוג הדגים שברצונכם לגדל.

ראוי לציין כי גידול דגים נחשב לתחביב מהנה, מספק ומאתגר, מעבר לסיפוק הרב האקווריום מוסיף הרבה צבע, עיצוב ואווירה לבית, למשרד, למסעדה ולכל מקום אחר.

fish_sweet

השלב הראשון להקמת אקווריום מתחיל בבחירת אקווריום מים מלוחים או מתוקים, אקווריום עם מים מתוקים מומלץ למגדלים מתחילים, לרוב הוא גם זול יותר ונוח לתחזוקה השוטפת.

השקעה ראשונית גבוהה יותר

אקווריום עם מים מלוחים דורש השקעה כספית גבוהה יותר, ציוד מיוחד וניסיון בגידול דגים. בעבר הלא רחוק נחשבו אקווריומים של מים מלוחים כתחביב רק לעשירים בגלל ההוצאות הרבות הנדרשות לתחזוקת האקווריום, כיום המחירים נמוכים יותר וכל מי שמעוניין לעסוק בתחביב המאתגר יכול לרכוש אקווריום מים מלוחים במחירים משתלמים.

עם זאת, נדרשת השקעה ראשונית גבוהה יותר בהשוואה למחיר של אקווריום מים מתוקים, כמו כן יש להשקיע יותר זמן בתחביב כדי לוודא כי רמת המליחות של המים תקינה וכי הטמפרטורה של המים נכונה ורמת הסינון גבוהה.

aquarium_fish

כדאי לדעת כי שוק האקווריומים עם מים מלוחים נחשב לקטן יותר בהשוואה לשוק של אקווריומים מים מתוקים. למעשה ניתן לחלק את שוק האקווריומים מים מלוחים לשניים מאחר וישנם דגים החיים בסביבה של מים מליחים, דגים אלה גדלים בטבע במקומות המפגש בין נהרות לאוקיינוסים, לכן יש לרכוש מד מליחות ומלח ייעודי כדי להקפיד על רמת מליחות תקינה המאפשרת לדגים לחיות היטב ולא לסבול.

באקווריום מים מלוחים יש להקפיד על מליחות גבוהה יותר בטווח שבין 1.019 לבין 1.023. אם מגדלים באקווריום שושנות ים וחסרי חוליות שונים כדאי להקפיד על רמת מליחות בשיעור 1.019 כדי להפחית את הסיכוי שהדגים יפתחו טפילים ויסבלו ממחלות שונות.

בנייה אטית של אקווריום מים מלוחים

ישראלים רבים אוהבים לגדל דגים ונהנים מתחביב מאתגר ומספק. עם זאת, המעבר בין אקווריום מים מתוקים למלוחים מחייב למידה של הנושא, ייעוץ מקצועי ורכישת ציוד יקר יחסית.

יש לבנות אקווריום מים מלוחים בשלבים אטיים ואין למהר, לאחר מילוי מים באקווריום מומלץ להמתין כשבועיים עד להכנסת דגים. יש להוסיף דגי מים מלוחים באופן מבוקר ובשלבים, תוך פעולות ניטור מים כדי לוודא תנאים אופטימליים עבורם.

aquarium

בשלב הראשון לבניית אקווריום מים מלוחים מומלץ לרוב להוסיף דגים קטנים יחסית, לאחר שמוודאים כי הדגים פעילים, אוכלים היטב ואינם סובלים ממחלות אפשר להוסיף דגים גדולים יותר, ורק בסוף מוסיפים את הדגים הגדולים, כדאי בכל פעם להוסיף 3-4 דגים בלבד.

כאמור, אקווריום מים מלוחים מחייב השקעה ראשונית גבוהה יותר, הוא מתאים למקצוענים ולחובבי גידול דגים מנוסים, כמו כן יש לטפל באקווריום באופן שוטף ולבצע בדיקות שונות של מליחות וטמפרטורות המים כדי להבטיח את שלום הדגים וליצור עבורם סביבה קרובה ככל הניתן לתנאי המחיה בטבע.

אין תגובות

הפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.

שינוי גודל גופנים