בלוג

מזון לדגים – מה חשוב לדעת?

  |   טיפים לרכישה   |   No comment

ישראלים רבים חולקים תחביב משותף ומגדלים דגים באקווריום, כדאי לדעת כי תחביב גידול דגים נחשב לאחד הנפוצים ביותר בכל העולם.
התחביב הנפוץ מאפשר לישראלים רבים לטפח אקווריומים מרשימים התורמים לעיצוב הבית, לאווירה מרגיעה ורומנטית, למראה עוצר נשימה בבית או במשרד ולהובי מהנה במיוחד.

worms

את האקווריום אפשר להציב במקומות רבים כמו סלון הבית, משרדים, חדרי המתנה, מסעדות, מרפאות, בתי מלון, אולמות אירועים ועוד. כל מי שמגדל דגי נוי חייב להתאים לדגים האהובים מזון מתאים, יש מגוון עצום של סוגי מזון באיכויות שונות ובהתאם לסוגי הדגים.
יש מזון לדגי זהב, מזון לדגים טורפים, מזון לדגי מים מלוחים, מזון לדגי נוי באקווריום עם מים מתוקים, מזון לדגים צמחוניים ועוד.

התאמת המזון לסוג הדגים באקווריום

בעת רכישת דגים לאקווריום חשוב לקבל ייעוץ מקצועי כדי להתאים עבורם את המזון הנכון והמתאים ביותר.
לכל סוג של דג יש לרכוש את המזון המתאים והבריא ביותר עבורו, המזון נועד לספק את הצרכים התזונתיים של סוג הדג, יש דגים להם חשוב לרכוש סוגי מזון שונים כדי לספק את התזונה המושלמת ביותר עבורם, לדוגמה מזון יבש יחד עם תולעי דם וכיוצא בזה. גם לצורת המזון יש חשיבות, ישנם סוגי מזון יבש המגיעים בצורת סטיקים (מקלון מוארך), גרגירים בגדלים שונים, פלקס (דפים), טבליות ועוד.
אם יוצאים לחופשה חשוב להזמין מבעוד מועד טבליות מזון ל-3 ימים או ל-7 ימים, בהתאם לצורך.

בנוסף, יש דגים האוכלים תולעים, יתושים, שרימפסים, דגיגונים קטנים מזינים, פרעושי מים, שלשולים ועוד. ניתן לרכוש אוכל חי או קפוא, בהתאם לסוג הדג והמזון המתאים עבורו.
חשוב להדגיש כי המזון לדגים נועד לספק את כל הצרכים התזונתיים של סוג הדג שמגדלים באקווריום, לרבות ויטמינים, פרוטאינים, חומצות אמינו שונות, שומן לאנרגיה עבור הדג ועוד.
האכלת הדג במזון איכותי המתאים עבורו מונעת ממנו לסבול מגזים, מדלקות, מזיהומים ומחלות שונות, כמו כן מומלץ לרכוש מזון שאינו גורם לזיהום של האקווריום, ללכלוך ולשינוי בהרכב המים.

מזון יבש לדגי נוי

רבים מגדלים דגי נוי באקווריום שלהם, לרוב רוכשים עבורם מזון יבש בהתאם לסוג הדג יש מזון יבש לדגים ציקלידיים, לדגים טרופיים, לדגי מים מלוחים, לחסרי חוליות וכדומה.
מזון יבש לדגי נוי כולל פרוטאין בריכוז גבוה, שומן לאנרגיה, ויטמינים כמו 12B, 2B, C, E ו-A.
מזון לציקלידים כולל ויטמינים שונים, שומן לאנרגיה, פרוטאין בריכוז 40%, ירקות, מינרלים, פלנקטון ובשר דגים.
חשוב לזכור כי יש ציקלידים צמחוניים ויש טורפים, לכן חשוב לוודא כי מספקים עבורם את המזון המתאים והנכון ביותר.

fish_1

מזון לדגי זהב כולל גם מולטי ויטמין וחומרים מיוחדים לחיזוק צבעי הדג, פרוטאין מרוכז מירקות, קמח, שמרים, ספירולינה, ירקות ושמן דגים.
כדי לשמור על בריאות הדגים ועל איכות המים ומראה האקווריום חשוב להקפיד על מזון איכותי המותאם לסוגי הדגים שמגדלים.
כך תיהנו מאקווריום מרשים ביופיו עם דגים בריאים, ערניים ומאושרים.

אין תגובות

הפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.

שינוי גודל גופנים