יבוא דגי נוי

בעוד מספר שעות (אינדונזיה מקדימה אותנו ב-5 שעות) השחר יפציע על המדינה המוסלמית הגדולה בעולם המכונה גם בירת האלמוגים , הלו היא אינדונזיה. אינדונזיה הינה רפובליקה המורכבת מ-17,508 איים, כאשר מתוכם רק כ-6,000 מיושבים.. האיים הגדולים ביותר הם סומטרה, בורנאו, ג\'אווה, גינאה החדשה וסולאווסי. חלקים מאינדונזיה נמצאים מעבר לקו ואלאס, הקו המפריד בין אזורי תפוצת בעלי החיים שמקורם באסיה לבין אזורי תפוצת בעלי החיים שמקורם באוקיאניה וכך, מבלי שהרבה אנשים יודעים, היא נהפכת למעשה למדינה המתחלקת בין שתי היבשות.

 

עם עלות השחר, יגיעו עשרות עובדי אריזה אינדונזיים לבית העסק הגדול ביותר באי באלי השוכן במפרץ PADANG BAI ויתחילו לארוז את האלמוגים והדגים הכי אקזוטיים באי לאחר שעשרות דייגים ושולי אלמוגים הוציאו אותם בימים האחרונים מהים והעבירו אותם למתקני האיקלום של הספק שלנו לצורך קרנטינה וניקוי. כל דייג ודייג שעובד אצל הספק שלנו מקבל רשימת דגים ואלמוגים מבוקשים ויוצא לדרכו ולמקום הדייג ה"סודי" שלו להביא את מיטב אוצרות האוקיאנוס. חלקם שט לאיים רחוקים שנמצאים רחוק מביתם עשרות מיילים ימיים ומבלים ימים שלמים באוקיאנוס על מנת להוציא את הדגים והאלמוגים המבוקשים שפרשריף מבקשת מהספק.

 

אנו עומדים על כך שכל אלמוג ואלמוג יבחן ע"י האינספקטור הראשי של הספק וכלקוחות VIP (אנו לקוח מס\' 3 בעולם) אנו גם זוכים לקבל זאת… תחשבו על זה שכל אלמוגית או כרומיס, כל סבלה או שרימפס נארזים בשקית נפרדת עם גומיה נפרדת בחום ובלחות המעיקה של אינדונזיה.

על כל עובדי האריזה מנצח האינספקטור שבודק שהדג או האלמוג נראים בריאים לפני אריזתם וכמובן דואג שכל האורזים לא טועים בכמויות הדגים ו/או במינם ודואג לארוז כל דג במהירות ובמקצועיות ולחלק את הדגים בצורה שווה ונכונה בקלקרים.

 

מי שהיה שם, ראה שעל מרבית אקווריומי האיקלום רשום בכבוד ISRAEL ומי ששואל , ברור שכל הסחורה הזו עוברת מבאלי ישירות לנתב"ג, שם נאספת ע"י עובדינו המסורים ונפרקת בתל-אביב ביגאל אלון 155 ת"א. בנוסף לאיסוף מהים , הספק שלנו מחזיק במתקן הריבוי הגדול בעולם של ליצנים רביית שבי, ריבוי צדפות טרידקנה מקסימה וקרוסיאה וכן ריבוי וגידול אלמוגי שבי (תחום שיחליף בשנים הקרובות את אלמוגי הטבע לחלוטין) התהליך הארוך והמייגע הנ"ל מצריך עובדים חרוצים ומקצועיים בשתי המדינות, ישראל ואינדונזיה ואנו דואגים שהכל יעבוד ויתקתק כמו שעון. מעבר לשעות הדייג, איסוף אלמוגים והעברתם למתקן ומהמתקן – לא פחות חשוב הוא תיאום ההעברות לשדות התעופה ותיאום הטיסות כולל טיסות ביניים.

 

אנו לא חוסכים בעלויות טיסה ודואגים להעביר את הדגים והאלמוגים בטיסות הטובות והקצרות ביותר. עם הגיע המשלוח לשדה התעופה באינדונזיה הוא צפוי לעבור בדיקה וטרינרית קפדנית ואם הוא מכיל גם אלמוגים הוא עובר בדיקה ואישור של אירגון CITES הבינלאומי שבודק שכל האלמוגים שיוצאים מהמדינה הינם ספורים וממויינים ושולמה עליהם אגרת CITES , דבר שאמור למנוע סחר בלתי חוקי בערכי טבע מוגנים! אנו משלמים על בדיקה זו מאות דולרים במישרין ובעקיפין בכל משלוח!

 

בחלק מהמקרים, המשלוח עושה חניית ביניים ולעיתים קרובות אף עובר ממטוס אחד למשנהו , שם מבוצעות בדיקות נוספות של מכס, וטרינריה וכיו"ב בנמל התעופה בו נעשתה חניית הביניים. בכל פעם שיש חניית ביניים אנו דואגים שהמשלוח יכנס לאולם ממוזג (קריר בקיץ ומחומם בחורף) על מנת שבעלי החיים לא יפגעו מפגעי מזג האוויר. מי שמנצח על התזמורת הזו, צריך לעשות עוד כמה דברים קטנים כמו לתאם את הגעת המשלוח עם אנשי אגף הדייג, אנשי רשות הטבע והגנים והוטרינר שנמצא בנתב"ג. לאחר הגיע הסחורה כמובן שכמו כל סחורה יש להעבירה תהליך תשלום מכס ומע"מ שמתבצע בזריזות ובמקצועיות ע"י עמיל המכס שלנו, הטוב (והיקר ) ביותר בשוק , עמיל המכס היחידי שיודע את עבודת יבוא בעלי החיים מכל קצוות תבל

 

לאחר שהדגים והאלמוגים מגיעים לחנות , חלקכם רואה רק את הקצה האחרון של התהליך – פריקת הדגים והאלמוגים במתקני האיקלום של פרשריף שרק הוא לבד אורך לעיתים מספר שעות . כל התהליך הזה אורך כ-45-55 שעות מרגע האריזה ועד רגע הפריקה לא כולל דייג הדגים ואיסוף האלמוגים שאורך מס' ימים ומבוצע ע"י אנשים שכל פרנסתם הינה לדוג דגים ולשלות אלמוגים עבורכם, חובבי האקווריומים ודגי הנוי.

 

בנוסף ליבוא דגי מים מלוחים ואלמוגים פרשריף מייבאים מאינדונזיה גם דגי מים מתוקים אקזוטיים שמקורם בארכיפלג המדהים הזה ו/או בדגים שגדלים בחוות הרבות הפזורות באינדונזיה ונהנות מאקלים טרופי ושפע של מים (מתוקים ומלוחים) באיכות גבוה. בין היתר פרשריף מייבאת מאינדונזיה את הL-46 הנדיר, ארואנות SUPER RED המטורפות, את הסטינגריי הכי מיוחד בדרום אמריקה P. LEOPOLDI, ארפיימה גיגס שנחשב לאחד מגדולי דגי המים המתוקים בעולם והגדול ביותר בדרום אמריקה שמקורו באמזונס, שרימפסים מיוחדים שנתגלו לאחרונה באי סולאווסי ועוד.

 

סתם רצינו שתדעו ותכבדו את בעלי החיים החזקים והעמידים האלה ששורדים את כל טלאות הדרך ועושים את כל הדרך הזו רק בכדי לקבל את פניכם ושתארחו אותם באקווריום שלכם.

הם מצפים שתעניקו להם את התנאים הטובים ביותר : איכות מים, ציוד טוב, בחירת TANKMATES נכונים וכמובן איכלוס מאוזן ותקין בכדי שהאירוח שלהם יהיה כמה שיותר ארוך … כבדו אותם ואל תעשו להם ננו מצ'וקמק , כמו כן – אל תעשו בהם נסיונות גם אם הם זולים (הם עצמם לא יודעים אם הם זולים או לא ).

 

כבדו אותנו הסוחרים שעוברים את כל "כאבי הראש" הללו שאמורים לנהל ולפקח על כל האופרציה המטורפת הזו שנבנית כמו מגדל קלפים או פאזל שכל חלק בו חשוב בכדי להשלים את התמונה השלמה. אנחנו מכבדים אתכם בתור חובבים ורק למענכם עושים את כל הבלתי-אפשרי שמתואר כאן לאפשרי…

שינוי גודל גופנים