בלוג

סלעים חיים לאקווריום ריף ואקווריום מרינה

  |   טיפים לרכישה   |   No comment

מה זה בעצם סלע חי לאקווריום ?

סלע חי הינו חתיכת סלע משונית אלמוגים, סלע זה ניתק מהשונית ע"י סופות, ע"י דגים מכרסמי שונית וכיו"ב ומכיל מיליוני יצורים חיים מגוונים הבונים ומחיים את שונית האלמוגים.

coral

בין היצורים הנ"ל נמצא חסרי חוליות מיקרוסקופיים, אצות סידניות ואצות מאקרו וכן בקטריות חיות שתפקידן לחסל אמוניה, ניטריט, ניטראט ופוספאט.

מהיכן מגיעים סלעים חיים ?

סלעים חיים נמצאים בכל מקום בעולם בו ישנן שוניות אלמוגים. לכל שונית ישנו המאפיין הבלעדי שלה, צורת הסלע, פריכותו, דחיסותו וכמובן בעלי החיים והאצות החיים עליו.

האם גם בים התיכון ישנם סלעים חיים ?

גם בים תיכון ובימים אחרים אשר אין בהן שוניות אלמוגים קיימים סלעים חיים , אך אלה לא מומלצים לאקווריומים משום שבעלי החיים שבהם אינם מתאימים לשונית אלמוגים טרופית ו/או משום שמבנה הסלע לא מתאים לאקווריום (מתפורר עם הזמן , מפריש כימיקלים וכיוב'). שימו לב , כי הוצאת סלעים מים תיכון ומשמורת האלמוגים באילת אסורה בהחלט עפ"י חוק.

מה ההבדל בין סלעים חיים לסלעים יבשים ולמה סלע חי יקר יותר ?

סלעים יבשים מגיעים בדרך כלל מאותם מקומות אשר מהן מגיעים הסלעים החיים, אולם סלע יבש הינו סלע שנסחף לחוף או סלע שיצא משונית אלמוגים שמתה, עבר יבוש בשמש או חיטוי כימי והולבן כך שכל בעלי החיים והאצות שהיו עליו מתו לפני שהגיע לאקווריום.

מנגד, סלע חי הינו סלע שהוצא מקרקעית הים, בסמוך לשונית האלמוגים, יחד עם כל האצות ובעלי החיים שגרים עליו.

בעוד שסלע יבש משמש רק לדקורציה ומקומות מסתור לדגי האקווריום , סלע חי יוצר סביבה חיה לאקווריום הריף כמעט בצורה מיידית ומחייה את האקווריום בצורה הטובה ביותר.

עלות הסלעים היבשים זולה בהרבה מסלעים חיים, משום שסלע חי חייב להגיע בטיסות ישירות ארצה במטען מחומם/מקורר בכדי לשמור על בעלי החיים והאצות שבו והן בשל הסיבה כי סלעים אלה חייבים לקבל אישור סחר עפ"י אמנת CITES , העוסקת בסחר בחיות בר.

סלעים יבשים לעומת זאת מגיעים במכולות בספינה ועלות היבוא שלהן זולה יותר.

מהו סלע חי שעבר חיטוי ?

רק בפרשריף , מוכרים לכם סלעים חיים שעוברים חיטוי. סלע חי שעבר חיטוי הינו סלע חי שהוצאו ממנו האצות ובעלי החיים שעשויים לפגוע בשוכני האקווריום, כמו כן סלעים אלה עברו איקלום לסביבת אקווריום ריף בחנות פרשריף וכל האמוניה ושאר הרעלנים הוצאו מהם.

האם סלעים חיים פוגעים בשונית האלמוגים בעולם ?

רק פרשריף רוכשת ומוכרת סלעים חיים באישור CITES , האמנה הבינ"ל לסחר בחיות בר. סלעים אלה יוצאים מקרקעית הים בסמוך לשוניות האלמוגים ולא נשברים בברוטליות מהשונית.

לסיכום:

למרות מחירם היקר , סלעים חיים הינם אבן היסוד של כל אקווריום ריף אלמוגים או אקווריום מרינה. אם אתם חושבים להקים אקווריום ריף או מרינה, שקלו לרכוש לפחות חלק מהסלעים חיים. סלעים אלה יעניקו לאלמוגים ולדגים את הסביבה הטבעית שלהם.

בעלי החיים שהגיעו עליהם יעזרו לסנן את המים ולתת מזון חי וטבעי לשוכני האקווריום , האצות שעליהן יבנו את השונית ויצרכו נוטריאנטים שעשויים להשפיע לרעה על האקווריום כמו פוספאט, ניטראט, ניטריט וכיו"ב.

רק בפרשריף , המומחים לאקווריומים, תוכלו למצא סלעים חיים שעברו חיטוי במלאי בצורה סדירה. בואו לביקור בחנות המקצועית בארץ לאקווריומי מים מתוקים וצמחיה טבעית , אקווריומי מים מלוחים ריף ואקווריומי מים מלוחים מרינה.

אין תגובות

הפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.

שינוי גודל גופנים